Firma G. S. Stemeseder působí na poli hliníkových profilů již od roku 1967. Za desítky let zkušeností spolu s vysokou technickou kompenencí vyvinula velice kvalitní systém povrchové úpravy hliníku GS Premium ®, který poskytuje vysokou kvalitu materiálu, nejlepší zpracování a vysoce odolné barvy. Systém GS Premium ® též účinně chrání dřevěná okna před sluncem. Altonova ® garantuje Vašim oknům krásu, která nezmizí.

Dřevěná okna, jakožto produkt z přírodního materiálu, jsou velmi ovlivněna povětrnostními vlivy. Proto je zapotřebí věnovat jim hodně péče a musí být pravidelně natírána. Díky zvenku připevněnému hliníkovému opláštění tato péče téměř zcela odpadá. Natírat již nemusíte!

Systémy Altonova ® jsou vhodné pro renovaci oken, protože je lze instalovat na již zabudovaná okna. Společnost Stemeseder též nabízí systémy pro nízkoenergetické či pasivní domy.

 

Vstoupit do katalogu pro výrobce oken

Přejít do katalogu hliníkových dveří

 

Široké možnosti

Dřevěná okna vzbuzují pocit tepla a útulnosti. Dřevo je dorůstající surovina a opláštění hliníkem zaručuje jeho trvalou ochranu. Oba materiály jsou plně recyklovatené. Montáž předem vyrobených rámů je snadná, rychlá a účinně zabraňuje tvorbě kondenzátu (orosení okna). Pěkný design, kvalitní zpracování, promyšlená technika – to jsou pádné argumenty pro AltoNova ®

Máte možnost kombinovat různé barvy pro rám a křídla. Můžete zvolit elegantní strukturovaný povrch, rozhodnout se pro dosavadní odstín oken nebo si vybrat některý z dřevěných designů, které jsou téměř k nerozeznání od přírodního dřeva.

Výhody dřevo-hliníkových oken

Hliníkprofil1

Hliník je téměř 100% recyklovatelný materiál. Je velice odolný proti povětrnostním vlivům, svou tvarovou rozmanitostí umožňuje i architektonicky náročná řešení, má dlouhou životnost jako vnější obklad rámu.

Dřevo

Dřevo je tradiční materiál v dějinách lidstva s jedinečnými vlastnostmi: jako dorůstající materiál je naprosto ekologické, má vynikající tepelně a zvukově izolační vlastnosti, vytváří útulné, příjemné prostředí a „teplo domova“.

Kombinace

Hliník je ideální materiál pro ochranu dřeva. Dokonalá spojovací technika AltoNova® – úchyty z kvalitní umělé hmoty – umožňuje přenášení rozdílných rozměrových deformací dřeva a hliníku. Zadní odvětrávání prostoru mezi oběma materiály zamezuje kondenzaci vody. Díky tomuto ideálnímu spojení obou materiálů mají tuzemské druhy dřeva ve stavebnictví opět slibnou budoucnost.

Čištění a údržba

Venkovní „obnovovací“ nátěr oken zcela odpadá, vnitřní se provádí pouze tehdy, je-li to z architektonických nebo estetických důvodů žádoucí. Údržba hliníkových profilů je velice jednoduchá, postačí omýt je mokrou houbou. Údržba ostatních prvků (těsnění, kování, sklo, …) je stejná jako u jakéhokoliv jiného okna.

Náklady

Díky dlouhé životnosti a vynikající tepelné izolaci jsou výsledné celkové náklady (cena, náklady na údržbu, úspora díky energetické bilanci, …) mnohem nižší než by se dalo očekávat.